Dekan’ın Mesajı – Prof. Dr. İsmail Tuncer DEĞİM - Biruni Üniversitesi

Dekan’ın Mesajı – Prof. Dr. İsmail Tuncer DEĞİM

    Dekan’ın Mesajı – Prof. Dr. İsmail Tuncer DEĞİM


    Sevgili öğrenciler,

    Hızla gelişen bilim ve teknoloji her meslekte olduğu gibi Eczacılık alanında da pek çok değişimi hızla devreye sokmuştur. Bu geleneksel eczacılığın yanı sıra, meslek içinde pek çok yeni alanın da ortaya çıkmasına neden olmuştur. Toplumun vazgeçilmez sağlık unsuru olan eczacılar bu yeni alanlarda daha fazla söz sahibi olmak durumundadırlar. Hızını ve dinamizmini hiç yitirmeyen, çağdaş ve bilimsel eğitime önem veren Biruni Üniversitesi kampüs hayatını hızla devreye sokmuş, yeni bina, derslik ve laboratuvarlarını kullanıma açmıştır. Eczacılık Fakültesi, uluslararası kalite standartları ile uyumlu, mesleğin getirdiği yeniliklere yön almış yeni bir eczacılık eğitim programı hazırlamıştır. Mezunlarının Yeni ilaçlar, Jenerik ilaçlar, Farmakokinetik, Moleküler modelleme, Yapı aktivite ilişkileri, Biyoteknolojik ilaçlar, Nanoteknoloji, Klinik Eczacılık, Eczacılıkta yapay zeka uygulamaları, Optimizasyon teknikleri, Geleneksel Bitkisel ürünler gibi konularda da yetkin, hızlı karar veren, iletişimci, öğreten, yönetici, hayat boyu öğrenen, lider, araştırıcı yapıya sahip, toplumsal sağlığın artırılmasına katkıda bulunacak Eczacılar olmalarını hedeflemektedir. Bu nedenle teorik ve pratik çalışmalarında yenilikler yapmıştır.

    Biruni Üniversitesi Eczacılık Fakültesi dünyada bir ilk olmak üzere “Hava ve Uzay Eczacılığı” dersini müfredatına almıştır. Öğrencileri her konuda en üst düzeyde bilgilendirmekte ve yetiştirmektedir. Sanayi Üniversite iş birliğini ön plana çıkararak, öğrencilerine sanayi stajını özendirmektedir ve öğrencilerini toplumda, mesleğinde veya konusunda en üst düzeydeki kişilerle karşılaştırmayı amaç edinmiştir. Fakültemiz, konusunda deneyimli, pek çok uluslararası iş birliği bulunan, yetkin öğretim üyesi kadrosu ile öğrenmeye istekli, çalışkan, fark yaratmayı amaçlamış öğrencileri beklemektedir. Öğretim Üyeleri bilimsel projelerinde bursiyer olarak öğrencilerden destek almaktadırlar. Böylece öğrenciler bilimin hayata yansımasını daha iyi öğrenme ve konuyu derinlemesine özümseme fırsatı bulabilmektedirler.

    Mezuniyet sonrası çeşitli etkinliklerle mezun/öğrenci buluşmalarını önemsemekteyiz. Bu nedenle mezun olduktan sonra da buluşmaya yenilikleri öğretmeye devam edeceğiz. Eğitim ve öğrenimde söz sahibi olacağınız, birlikte ülkemizi ve mesleğimizi daha ileri taşıyabileceğimiz, yepyeni bilgileri beraber araştıracağımız, yeni projeler üreteceğimiz, başarının vazgeçilmez lezzetini beraber hissedeceğimiz güzel günlerde hep beraber olmak dileği ile.


Son güncelleme tarihi 25 Nisan 2023 Sal., saat 09:28